Kutse konverentsile „Kuidas aidata, kui ohvriks on laps“

MTÜ Eesti Abikeskused koostöös partneritega viivad ellu projekti „Tugiteenused vägivalda kogenud lapsohvritele Eestis, Soomes, Sloveenias ja Hispaanias“. Projekti partneriteks on Sotsiaalkindlustusameti ohvriabiüksus Eestist, Vägistamise kriisikeskus Tukinainen Soomest, MTÜ Logout Sloveeniast ja Polibienestar Uurimis Instituut Valencia Ülikool Hispaaniast.

Meil on hea meel kutsuda Teid osalema konverentsile „Kuidas aidata, kui ohvriks on laps“. Konverents toimub 30. novembril 2016 Tallinnas hotellis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa.

Konverentsi eesmärgiks on jagada heade praktikate näitel kogemusi Eestist, Soomest ja Sloveeniast erinevate valdkondade spetsialistidelt, kellel on oma töös kokkupuude lapsohvritega. Teemadena tulevad kajastamisele laste küsitlemise põhimõtteid, lapsohvri märkamine tervishoiusüsteemis, laste seksuaalne ahistamine ja väärkohtlemine ning laste internetisõltuvus.

Esinejateks on: Kristjan Kask, PhD, Tallinna Ülikooli üldpsühholoogia dotsent; Eeva Nikkola, MD, PhD, pediaatria ja laste väärkohtlemise pediaatria, Helsingi Ülikooli Keskhaigla; Špela Reš, MA, psühholoog/konsultant asutusest MTÜ Logout ja Anton Toni Klančnik, MA, Sloveenia kriminaalpolitsei noorte kuritegevustalituse juht.

Päevakava:

10.00 – 10.30 Hommikukohv ja registreerimine

10.30 – 10.45 Tervitussõnad. MTÜ Eesti Abikeskused

10.45 – 12.00 Laste küsitlemise põhimõtted. Esineja: Kristjan Kask

12.00 – 13.00 Lõuna

13.00 – 14.30 Laste ahistamine ja väärkohtlemine; kuidas ära tunda, uurida ja aidata. Esineja: Eeva Nikkola

14.30 – 14.45 Kohvipaus

14.45 – 16.00 Internet ja lapsohvrid. Esineja: Špela Reš

16.00 – 17.00  Laste seksuaalse väärkohtlemise materjal ei ole “laste porno” – uurimisalased aspektid ohvri tuvastamisel. Esineja: Anton Toni Klančnik

Konverentsist on oodatud osa võtma erinevate valdkondade spetsialistid, kes puutuvad oma töös kokku lastega, sealhulgas ohvriks langenud lastega.

Konverentsil osalemine on tasuta ning kohapeal on tagatud sünkroontõlge eesti ja inglise keelde. Konverents toimub 30. novembril 2016 Tallinnas hotellis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa aadressil Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4.

Osalemiseks palume registreerida online vormi hiljemalt 23.novembriks. Korraldajatel on õigus teha kavas täpsustusi.

Lisainfo: Mari-Liis Mänd, MTÜ Eesti Abikeskused, +372 699 9691, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Euroopa Liidu kaasrahastatud projekt “Tugiteenused vägivalda kogenud lapsohvritele Eestis, Soomes, Sloveenias ja Hispaanias” (JUST/2014/SPOB/AG/VICT/7469)